Ebaühtlane habemekasv? Augud habemes? Mida teha?

Kes meist ei tahaks ilusat habe! Kuninghabe poole on pöördunud mitmed mehed, kes kurdavad ebaühtlase habemekasvu või laiguliste piirkondade üle. Vanarahva tarkus ütleb, et habemekasvu stimuleerimiseks tuleks seestpoolt kanasitaga hirmutada ja väljast meega meelitada. Sellised tarkuseterad paraku probleemi ei lahenda ega nalja ei paku.

Võibolla polegi antud probleemile lihtsat lahendust. Ka Kuninghabe tunnistab, et mingisugust imerohtu habemekasvu soodustamiseks pole, rääkimata sellest, et üleöö võiksime muutuda oma eeskujule sarnaseks. Ebaühlast karvakasvu võivad põhjustada ka tervislikud seisundid, kuid üldjuhul on see täiesti normaalne nähtus.

Kõige rohkem küsimusi karvakasvu soodustamiseks tekib noortel meestel, kelle suguhormoonide tase on tõusnud ning aeg posikesest meheks sirguda on saabunud. Loogiline, et näokarvade kasv pole ühtlane ning parima karvakasvu saavutamiseks peaks habemele andma lihtsalt aega. Vanuse suurenedes ebaühtlane karvakasv reeglina väheneb. Täiskasvanud meestele ainult ajast paraku ei piisa.

Mida teha, et soodustada habemekasvu?

Habemekasvu soodustamiseks soovitatakse ennekõike tervislikku toitumist ning eluviise. Lisaks tuleks leida oma ellu rohkem positiivsust, et vähendada stressitaset. Vajaduse korral võib apteegist küsida multivitamiine. Ka osad mineraalained võivad mõjuda karvakasvule positiivselt – näiteks räni. Kuninghabe veebipoes on saadaval ka spetsiaalsed habemekasvu soodustavad habemevitamiinid.

Abi on saadud ka habemerullist. Mis imeasi see habemerull on? Habemerull on nõeladega varustatud abivahend habemekasvu soodustamiseks. Habemerulli võib kasutada kui habe ei kasva ühtlaselt või habemekasvu alal on “surnud” piirkondi. Habemerulli küljes on umbes 500 titaanist nõela, mis stimuleerivad “uinunud” karva folliikuleid. Rullides tungivad nõelad pindmisesse nahakihti ning tekitavad tuhandeid mikroskoopilisi kanaleid, mis aktiveerib folliikuleid ning uue naha teket. Lisaks stimuleerivad piirkonnas vereringet. Parima tulemuse saab koos habemekasvu seerumiga kasutades.

Habemekasvu võivad stimuleerida ka teatud eeterlikud õlid. Näiteks on leitud, et karvakasvu võivad soodustada seedripuu-, lavendli-, rosmariini-, Ylang Ylangi-, tüümiani-, sidrunheina-, piparmündi-, patšuli- ja teepuu eeterlikud õlid. Habemeõlide koostises on tihti just seetõttu kasutatud valitud eeterlikke õlisid. Seega on soovitatav määrida habemeõli lisaks habemekarvadele ka habemealusele nahale.

Habemeõlid on kosmeetilised õlid, mis on spetsiaalselt habeme jaoks välja töötatud. Habemeõlid muudavad habemekarvad läikivaks, siledaks ning terveks. Lisaks toidavad ning pehmendavad habemeõlid habemekarvu ning nahka selle all. Terve ning hästi hoolitsetud habe kasvab paremini!

Habemekasvu parandamiseks ei tohiks unustada ka habemeharja. Räägitakse, et regulaarne habeme harjamine võib stimuleerida habemekarvade kasvu.

Mida teha, kui habemes esinevad laigud või augud?

Mõned lahused võivad abistada laikude korral, kuid mitte alati. Kohese probleemi lahendamiseks on laigulise habeme korral parim lahendus leida enda jaoks sobiv habemestiil. Võimaluse korral tuleks habet piirata selliselt, et habeme piirkond ei kattuks mittekasvava alaga. Kui see ei õnnestu, siis võiks mõelda habeme kasvatamisest loobumisele. Usun, et keegi ei tahaks välja näha nagu leopard!

Laikude korral on määrav laigu piirkonna ulatus ning ümbritseva karvakasvu rohkus. Nagu ka eelnevalt sai mainitud, pole laikude likvideerimiseks imerohtu olemas. Üheks võimaluseks on auku habemes katta ümbritsevate karvadega, kammides neid üle laigu. Naise käekotist võib alati näpata ka kulmupliiatsi, millega võib väiksemaid laike maskeerida.

Muidugi võib proovida ka habemerulli!

 

www.kuninghabe.ee