Kuidas valida omale õige raseerija?

Raseerimine on ülesanne, millega puutuvad kokku nii mehed kui naised. Meesterahvaste jaoks võib raseerimine olla igapäevaseks rutiiniks ning, kui habet pole otsustanud kasvatada, on raseerimine teada juba keskkoolist saadik. Üllatav on see, et pärast aastaid raseerimist, kurdavad mehed ikka ebarahuldavate raseerimistulemuste üle. Sissekasvanud karvad, nahaärritus ning nahapunetus on tagajärjed, mis takistavad sujuvat raseerimist. Meedias reklaamitakse tihti „sensitive“ raseerimisjärgseid kreeme, mis peaksid nahaärritust vähendama. Enamasti on eelmainitud sümptomid seotud hoopiski raseerijaga.  Seetõttu on väga oluline aru saada, milline raseerija teie jaoks sobilik on.

Raseerija valimine

Õige raseerija leidmine polegi nii lihtne ülesanne, kui alguses tunduda võib. See on keeruline ülesanne isegi kogenud habemeajajatele. Internetist võib lugeda erinevaid foorumeid, blogisid ning raseerimisgurude arvamusi erinevatest raseerijatest ja raseerimistehnikatest, kuid see võib teid ajada veel rohkem segadusse. Raseerija valimine on pigem isiklik otsus.

Kõikide raseerijatega on võimalik saavutada suurepärane raseerimistulemus, kui kasutada õigeid raseerimisvõtteid.

Erinevad raseerijad – Klassikaline, Mach3, Fusion

Millist raseerijat siis valida? Paljud mehed kasutavad Mach3® või Fusion™ tüüpi raseerijaid. Gilette „kassett-raseerijad“ on ohutud ning väga mugavad. Mach3® raseerimissüsteemis on 3 üksteise alla paigutatud tera ning Gillette® Fusion™ raseerimissüsteemis on  5 eraldi tera. Selline disain võimadab väga nahalähedast ning õrna raseerimist. Ka alustavale habemeajale on Mach3 ja Fusion hea valik. Oluline on raseerija „kassetti“ õigeaegselt vahetada! Kuninghabe internetipoes on müügil erinevad Mach3® ja Fusion™ tüüpi raseerijad - leia enda jaoks isikupärane.

Teadlikumale mehele sobib just klassikaline raseerija. Klassikalist raseerijat on aastakümneid peetud „stiilseks klassikuks“, mis suudab isegi keerulisemaid piirkondi hõlpsasti raseerida. Paljude meeste jaoks tähendab klassikaline raseerija „par excellence“ ehk parimat. Klassikaline raseerija on ohutu raseerija, mille kaitseraam takistab sisselõikeid. 1904 oli klassikaline raseerija masstootmises, võimaldades inimestel turvaliselt kodus ise raseerida, ilma et oleks pidanud habemeajajat külastama.

Klassikalise raseerija eelised

Hind – Klassikalise raseerijaga võite kulusid oluliselt kokku hoida. Klassikalise raseerija terad on oluliselt odavamad kui „kassett-terad“. Terve pakk klassikalisi terasid maksab umbes sama palu kui üks raseerija „kassett“.

Parem raseerimistulemus – Pole kahtlustki, et klassikalise raseerija raseerimistulemus on parem kui „kassett“ raseerijatel. Põhjus on tõenäoliselt ka selles, et klassikalise raseerija terasid raatsitakse vahetada tihedamalt kui „kassett-terasid“. Nahaärritused tänapäeva meestel on tingitud just sellest, et „kassett-raseerija“ terad on kallid ning neid ei vahetata õigeaegselt.

Nahale parem - Klassikalise raseerijaga üldjuhul ei rakendata raseerimisel nahale nii suurt jõudu. Inimesed, kes on loobunud „kassett-raseerijate“ kasutamisest klassikalise raseerija vastu, on tunnistanud, et neil esineb vähem nahaärritust.

Ummistuste teke – „Kassett-raseerijad“ võivad ummistuda juba mõne tõmbega ning kassetti peab ummistuse tõttu pidevalt puhastama. Klassikalisel raseerijal on 1 tera ning ummistused tekivad harvemini.

 

 

www.kuninghabe.ee