Habemed ja mootorrattad

Mootorratturite subkultuuri on algusest peale seostatud gängidega. Motomeeste peamine eesmärk on erineda ülejäänud peavoolust ning tahest tahtmata on see soosinud erinevate gängide teket. Nagu ka automaailmas on paljud erinevate automarkide armastajad soovinud koguneda sarnase mõttelaadiga gruppidesse.

Mootorrattaklubid on eksisteerinud juba 1920. aastast. Kõige tuntum mootorratturite klubi “Põrguinglid” (Hells Angels) asutati 1948 aastal. Jõuk koosnes enamasti Teisest maailmasõjast naasnud meestest, kes otsisid võimalusi eluga edasi minemiseks. Olles väsinud kodus istumisest ning mitte vaimustatud traditsioonilisest elumudelist, hakkasid nad asutama mootorratta grupeeringud vanade kamraadide ühendamiseks. Grupeeringutele omistati tihti sõja ajal eksisteerinud rügementide või üksuste nimesid, mis konfliktikolletes tegutsesid. Esimesed grupeeringud koosnesid enamasti seadusekuulelikest liikmetest. Hoiak motomeestesse muutus oluliselt pärast filmi “The Wild One”, kus Marlon Brando koos oma Triumph Thunderbird 6T-ga mängis “Black Rebels” motojõugu pealikku. Motomeeste stereotüüp ning kuritegevusega seotud juhtumid muutsid motomeeste kuvandi tavainimestele negatiivseks.

Samas ei ole sobiv kategoriseerida kõiki motomehi ühe stereotüübi alla. Motohuvilised võib jagada erinevatesse gruppidesse. Tom Barker jagab mootorrattaklubid konventsionaalseteks ja deviantseteks. Konventsionaalsete motomeeste huvi on koguneda, rääkida mootorratastest ning jagada ühist armastust antud elustiili ning mootorrataste vastu. Konventsionaalsete motohuviliste gruppe võib olla väga palju alates mootorratta margist, tüübist või grupeeringu eesmärgist. Deviantset gruppi vastupidiselt seostatakse tumedama ning ettearvamatu poolega.

Musta värvi nahast jakk ning kitsad nahast püksid olid just need, mida Marlon Brando motomehe stereotüübi kuvandile andis. Vaatamata kuvandile, olid nahast valmistatud riiete eesmärgiks kaitsta kukkumisel tekkivate vigastuste eest. Mehelikku riietusstiili matkisid mootorratturitelt ka bändi Village People liikmed, kes kõnetasid tolle aja gei kogukonda.

Tänapäeva motomehed on väga stiilsed! Tihti kannavad nad suurepärast habet, pikki juukseid, ägedaid tätoveeringuid ning loomulikult ka stiilseid riideid. Öeldakse, et kes ükskord kaherattalise pisiku on saanud, sellel tagasiteed pole. Mõned asjaarmastajad sõidavad mõnikümmend, mõni mitusada ning mõni mitutuhat kilomeetrit aastas. Sarnase pisikuga nakatus ka Ewan McCregor, keda paljud teavad Star Wars-i filmidest tuntud Obi-Wan Kenobina. McGregori sõnul muutusid lühemad sõidud järjest pikemaks ning asi kulmineerus sellega, et 2004. aastal alustas ta ümbermaailma sõitu koos oma BMW mootorrattaga. Nüüdseks, ei kujutaks ta elu ette ilma mootorrattata.

Kuninghabe sõbral ning koostööpartneril Captain Fawcettil on samuti tohutu armastus mootorrataste vastu. Harely Davidson disainis Kaptenile isikliku mootorratta HD-48 Sportsteri, millega saab kaasa võtta kõik vajaliku oma pikkadele rännakutele. NB! Kellel suurem huvi Captain Fawcett Harley Davidson HD-48 Sportsteri vastu, võib vaadata järgnevat video

 

www.kuninghabe.ee