Mida peaksin tegema kasutatud klassikaliste žiletiteradega?

Paljud meist juba teavad klassikaliste raseerijate eeliseid kassettraseerijate ees - keskkonnasäästikkus, hind, tulemus. Kui klassikaline žiletist tööloom on töö edakalt teinud ning vajab vahetust, siis tuleks teada, mida teha kasutatud žiletiteradega. Kuidas neid hoiustada ning mida nendega hiljem teha?

Kuhu kogun kasutatud terad?

  1. Žiletiterasid müüakse erinevates pakendites. Mõned terad on papist karbis ning mõned on plastikust karbis. Osadel plastikust karbis müüdavatel teradel on olemas tagumine tasku, kuhu kasutatud žiletiterad sisestada.
  2. Terapangad - Terasid on võimalik koguda spetsiaalsetesse terapankadesse. Terapankadesse mahub suuremas koguses kasutatud žiletiterasid ning need on head ja turvalised kohad kasutatud žiletiterade hoiustamiseks.

Kuidas vabanen kasutatud žiletiteradest?


1. Viskan prügisse

  • Kui olete terad kogunud plastikkarbi tagumisse taskusse, siis võite visata terad koos plastikkarbiga tavaprügisse. Terasid ei tohiks visata prügisse lahtiselt.
  • Lahtiselt võib terasid prügisse visata üksnes paberümbrikus, millesse nad on pakitud.
  • Kogute terad terapanka ning viskate terad prügisse koos plastikust terapangaga (terapank on piisavalt suur, et mahutaks mitme aasta jooksul kogunenud kasutatud terad).

2. Viin jäätmejaama

  • Kogute terad kokku ning viite jäätmejaama

 

www.kuninghabe.ee