Raseerimispintslite tüübid 

 

Raseerimispintsel või vahupintsel on pintsel, mida kasutatakse nahal enne raseerimist vahu tekitamiseks. Raseerimispintsleid võib olla väga erineva kvaliteediga ning pintsli "karvadest osa" võidakse valmistada mägra, metssea või sünteetilistest karvadest. Raseerimispintsli hinna kujundab käepideme materjal ning pintsli karvadest osa. Kõige odavamad raseerimispintslid on reeglina valmistatud metsseakarvadest ning kõige kallimate raseerimispintslite valmistamisel on kasutatud mägrakarvu. Sünteetilisi raseerimispintsleid võib vastavalt kvaliteedile olla väga erinevas hinnaklassis. MÜHLE ja Edwin Jagger on hiljuti tulnud välja uue põlvkonna sünteetiliste "Silvertip Fibre" pintslitega, mille omadused sarnanevad "Silvertip Badger" karvadele.

Mägrakarvadest valmistatud raseerimispintslid jagunevad vastavalt kvaliteedi astmele kolme erinevasse klassi:

  • Pure badger
  • Fine badger
  • Silvertip badger

 

"Pure badger" mägrakarvadest raseerimispintslid

 

Mägrakarvadest valmistatud raseerimispintsite esimene klass on "Pure badger". Vaatamata sellele, et "Pure badger" on esimese astme hinnanguga karvade klass, suudavad nad sellest hoolimata hoida endas oluliselt rohkem vett, kui metsseakarvadest valmistatud raseerimispintslid või odavamad sünteetilisted pintslid. Seetõttu suudavad "Pure badger" karvadest valmistatud pintslid moodustada parema vahu, kui metsseakarvadest või odavamad sünteetilised raseerimispintslid. "Pure badger" pintslitega on võimalik tunda kvaliteeti, mida pakuvad mägrakarvadest pintslid.

"Pure badger" vahupintslite karvad on reeglina tumedat värvi, nad on üsna jäigad ning hoiavad endas vähem vett kui kõrgema klassi mägrakarvadest valmistatud pintslid ("Fine või Silvertip").

 

"Fine badger" mägrakarvadest raseerimispintslid

 

Järgmise klassi astmega mägrakarvade klass on "Fine badger". Nende karvadega raseerimispintslid on reeglina väga hea ehitusega. Värvilt on karvad heledamad kui "Pure badger" raseerimispintslitel ning nende karvad on ka pehmemad ja parema välimusega.

"Fine badger" raseerimispintslite karvad imavad vett ning omandavad soojust oluliselt paremini kui madalama klassi karvadest valmistatud mägrakarvadest raseerimispintslid. Seetõttu suudavad nad moodustada parema vahu kiiremini kui "Pure badger" karvadest valmistatud raseerimispintslid.

 

"Silvertip badger" mägrakarvadest raseerimispintslid

 

"Silvertip badger" on kõige kõrgema astmega mägrakarvadest valmistatud raseerimispintslite klass. Nende raseerimispintslite valmistamisel on kasutatud kõrgeimaid standardeid. Tihti on "Silvertip badger" raseerimispintslid käsitsi valmistatud, mistõttu on neil ka kõrgem hind. Lisaks on antud pintsli karvade tipud pehmemad, kui teistel mägrakarvadest pintslitel.

"Silvertip badger" raseerimispintslite karvad on tipust kreemika värvusega ning altpoolt on nende värvus tumedam. Raseerimispintsli karvad imavad vett isegi veel rohkem ja omandavad soojust paremini kui „Fine badger“ karvadest valmistatud raseerimispintslid.

 

Sünteetilised raseerimispintslid

Sünteetilised raseerimispintslid jagunevad vastavalt kvaliteedi astmele kahte erinevasse klassi:

  • Black Fibre
  • Sivertip Fibre

 

"Black Fibre" sünteetilised raseerimispintslid

Sünteetilistest karvadest valmistatud raseerimispintslid võivad olla oma omadustelt väga erinevad. Kallimate sünteetiliste raseerimispintslite omadused võivad olla sarnased mägrakarvadest valmistatud vahupintslitega. Sünteetiliste raseerimispintslite eeliseks naturaalsete pintslite ees on vastupidavus. Sünteetiliste raseerimispintslite karvad ei vanane nii kiiresti ajaga ning sobivad ka neile, kes ei soovi kasutada loomakarvadest valmistatud raseerimispintsleid. "Black Fibre" raseerimispintslite karvad on tumedat värvi.

"Silvertip Fibre" sünteetilised raseerimispintslid

"Silvertip Fibre" raseerimispintslid on uue põlvkonna raseerimispintslid, mis on omadustelt üsna sarnased mägrakarvadest valmistatud "Silvertip badger" raseerimispintslitele. Oma omadustelt on nad ka pehmemad, kui mägrakarvadest pintslid. Sellegipoolest suudavad nad moodustada sama rikkaliku vahu. MÜHLE ja Edwin Jagger toodavad patenteeritud sünteetilisi "Silvertip Fibre" pintsliteid, mille omadused sarnanevad "Silvertip Badger" karvadele.

 

Metsseakarvadest raseerimispintslid

 

Antud grupi raseerimispintslite karvadest osa on valmistatud metsseakarvadest. Karvad on värvitud ning seetõttu läbib karvu must dekoratiivne riba. Metsseakarvad on jäigemad kui mägrakarvad, kuid muutuvad kasutamise käigus pehmemaks. Kui raseerimispintsli kasutamine esmakordne, siis alustamiseks ning harjutamiseks sobib metsseakarvadest valmistatud pintsel hästi.

 

 

www.kuninghabe.ee