Vahupintslite tüübid 

 

Raseerimispintsel või vahupintsel on pintsel, mida kasutatakse nahal enne raseerimist vahu tekitamiseks. Vahupintsleid võib olla väga erineva kvaliteediga ning pintsli "karvadest osa" võidakse valmistada erinevatest materjalidest nagu mägra, metssea ja sünteetilistest karvadest. Vahupintsli hinna kujundab käepideme materjal ning vahupintsli "karvadest osa". Kõige odavamad vahupintslid on reeglina valmistatud metsseakarvadest ja kõige kallimate vahupintslite valmistamisel on kasutatud mägrakarvu. Sünteetilisi vahupintsleid võib vastavalt kvaliteedile olla väga erinevas hinnaklassis.

Mägrakarvadest valmistatud vahupintslid jagunevad vastavalt kvaliteedi astmele kolme erinevasse klassi:

  • „Pure badger“
  • „Fine badger“
  • „Silvertip badger“

 

"Pure badger"

 

Kõige madalama astme ja hinnaga mägrakarvade klass on „Pure badger“. Vaatamata sellele, et „Pure badger“ on kõige madalama hinnanguga karvade klass, suudavad nad sellest hoolimata hoida endas oluliselt rohkem vett, kui metsseakarvadest valmistatud vahupintslite karvad või enamus sünteetilistest karvadest valmistatud vahupintslid. Seetõttu tekitavad „Pure badger“ karvadest valmistatud vahupintslid oluliselt parema vahu, kui metsseakarvadest valmistatud pintslid.

„Pure badger“ vahupintslite karvad on reeglina tumedat värvi, nad on üsna jäigad ning hoiavad endas vähem vett kui kõrgema klassi mägrakarvadest valmistatud pintslid („Fine või Silvertip“).

Mõned firmad, kes toodavad odavamaid vahupintsleid, võivad karvu värvida põhjusel, et jätta kõrgema klassi karvade mulje. Vahupintsli karvade omadused sellest siiski ei muutu.

 

"Fine badger"

 

Keskmise astmega mägrakarvade klass on „Fine badger“. Nende karvadega vahupintslid on reeglina hea ehitusega. Värvilt on karvad heledamad kui „Pure badger“ vahupintslitel ning nende karvad on ka pehmemad ja parema välimusega.

„Fine badger“ vahupintslite karvad imavad vett ning omandavad soojust oluliselt paremini kui madalama klassi karvadest valmistatud vahupintslid. Seetõttu tekitavad nad parema vahu kiiremini kui „Pure badger“ karvadest valmistatud vahupintslid.

 

"Silvertip badger"

 

„Silvertip badger“ on kõrgeima astmega mägrakarvadest valmistatud vahupintslite klass. Nende vahupintslite valmistamisel on kasutatud kõrgeimaid standardeid. Tihti on „Silvertip badger“ vahupintslid käsitsi valmistatud, mistõttu on neil ka kõrgem hind.

„Silvertip badger“ vahupintslite karvad on tipust kreemika värvusega ning altpoolt on nende karvad tumedamad. Vahupintsli karvad imavad vett isegi veel rohkem ja omandavad soojust paremini kui „Fine badger“ karvadest valmistatud vahupintslid.

Seetõttu kõige parema ja meeldivama vahu tekitavad „Silvertip badger“ karvadest valmistatud vahupintslid.

 

Sünteetilised vahupintslid

Sünteetilistest karvadest valmistatud vahupintslid võivad olla oma omadustelt väga erinevad. Kallimate sünteetiliste vahupintslite omadused võivad olla sarnased mägrakarvadest valmistatud vahupintslitega. Näiteks Saksa firma MÜHLE toodab ainukesena maailmas kõrgkvaliteetseid sünteetilisest karvadest valmistatud vahupintsleid, millel on sarnased omadused "Silvertip Badger" karvadest valmistatud vahupintslitega.

Odavatel sünteetilistest karvadest valmistatud vahupintslitel on sarnased omadused metsseakarvadest valmistatud vahupintslitega. Madala hinnaga vahupintslid imavad vett oluliselt kehvemini kui mägrakarvadest valmistatud pintslid, mistõttu ei suuda nad tooda nad nii rikkalikku vahtu.

 

Kuninghabe