KUNINGHABE MOVEMBER KAMPAANIA 2020

 

Kuninghabe Movember kampaania eesmärgiks on tõmmata rohkem tähelepanu meeste tervisele!

Kampaanias osalemine on lihtne: Lisa novembri kuu jooksul oma instagram-i lehele pilt oma olemasolevast või kasvatatavast vuntsidest/habemest ning tagi #kuninghabemovember

Lisaks soovitab Kuninghabe: Iga kord, kui keegi märkab sinu habet või vuntse ning küsib selle kohta, soovita tal minna perearsti, dermatoloogi või meestearsti vastuvõtule ennast igaks juhuks kontrollima. Sinu soovitus võib olla “Elupäästev pilet”.

Eesmärgiks on muuta vuntsid ning habemed elupäästvateks jutualustusteks, distsiplineerides sind, sinu sõpru ning peret käima regulaarselt tervisekontrollis.

Kuninghabe valib detsembri alguses 3 juhuslikku õnnelikku, kes lisasid pildi oma vuntsidest või habemest ning tagisid #kuninghabemovember. Võitjatele on Kuninghabe välja pannud sümboolsed auhinnad.

November on MEESTEKUU!

Movember liikumine sai alguse 1999. aastal ühes Austraalia pubis, kus noored mehed tulid ideele asutada meeste tervist edendav organisatsioon. Organisatsiooni eesmärgiks oli novembri kuus kasvatada vuntsid, millega suunata tähelepanu meeste tervisele ning koguda heategevuseks raha. Sealt sündis ka nimetus “Movember”, mis oli tuletatud sõnadest Moustache ja November.

Movember liikumise eesmärgiks tänapäeval on tõsta meeste teadlikkust erinevate terviseprobleemide ja haiguste osas - neid ennetada või neid õigeaegselt avastada. Movember liikumise organisatsioon on aktiivne üle kogu maailma. Ka Eestis on olemas Movember Foundation Estonia, kellega Kuninghabe on varasemalt koostööd teinud.

Vuntsid pole siiski ainukesed näokarvad, millega tähelepanu tõmmata. Üheks tuntuimaks meeste tervise edendamise MTÜ asutajaks maailmas loetakse Jimmy Niggles-it. Vuntside asemel proovib ta tähelepanu tõmmata oma habemega. Ta on Austraalia kõige tuntuma habeme omanik. Tema habet kutsutakse ka "miljoni dollari habemeks", kuna selle väärtus on hindamatu - see päästab elusid! Niggles on kasvatanud oma märkimisväärset habet 2010. aastast alates, mälestades oma head sõpra Wes Bonny-it, kes suri melanoomi tõttu 26-aastaselt. Sealt sündis ülemaailmne liikumine Beard Season.

Oluline on paista silma ning midagi ise ära teha, et Eesti meestele ja nende tervisele tähelepanu tõmmata! Ka Kuninghabe proovib omalt poolt panuse anda ning iga aasta movember kampaaniaid korraldada. Anna ka sina oma panus ja osale! #kuninghabemovember

 

www.kuninghabe.ee