Miks kasvatada habe?

Habeme kasvatamine on mehelikkuse ja maskuliinsuse sümbol. Vanadel aegadel näitas habeme kasvatamine uhkust olla mees.

Kuidas kasvatada habe?

Kui olete otsustanud habeme kasvatada, siis alustuseks tuleks loobuda raseerimisest. Eduka habeme kasvatamise aluseks on kannatlikkus. Kui olete oma otsuse teinud, jääge sellele ka kindlaks! Habeme kasvatamise ajal tekkiv ebamugav habeme sügelemise faas tuleks üle elada ning soovitatavaks habeme kasvatamise eesmärgiks tuleks esialgu seada vähemalt 6 nädalat. Pärast seda saate algust teha habeme piiramise ja kujundamisega.

Habeme kasvatamisel võib abiks olla ka kellegi eeskujuks valimine. Eeskujuks võib olla mõni kuulus inimene või hoopiski keegi, keda te tunnete. Kuna habeme kasvatamine vajab palju tahtejõudu ja kannatlikkust, võib eeskujudele mõtlemine aidata teid ajal, mil mõtlete loobumisele. Kui teie eeskuju suutis habeme kasvatada, siis peate ka teie sellega hakkama saama!

Kuidas valida habeme kujundust?

Tõenäoliselt olete mõelnud, milline habe sobiks just teile? Kiiret otsust pole vaja teha. Kui olete otsustanud uurida, millised on viimased habeme trendid, siis parem loobuge sellest. Habeme kasvatmine ei tohiks olla moega seotud. Habeme kasvatamine on otsus olla teie ise ning ajaga saate aru, milline habe teie isiksusega sobib.

Sügeluse leevendamine

Sügelemine habeme kasvatamise faasis ei tohiks mõjutada teid loobama habeme kasvatamisest! Kuna habe on näonahal uus nähtus, nõuab nahk karvadega harjumist. Ebamugavustunne tuleks lihtsalt üle elada, sest habeme sügelemine on mööduv.

Sügelus võib olla tekkinud ka sissekasvanud karvadest. Sissekasvanud karvu võib ettevaatlikult pinsettidega naha alt välja tõmmata, kuid karva ei soovitata seejärel folliikulist välja tõmmata. Uuringud on näidanud, et 0,5 mm-1 mm karvad enam sisse ei kasva. Raseerimisest hoidudes vaibuvad kahjustused 3-4 nädalaga ning reeglina lagunevad sissekasvanud karvad naha all umbes 10 päevaga.

Sügelevat nahka võib pehmendada niisutava raseerimisjärgse ihupiima, palsami või kreemiga, mis on saadaval Kuninghabe e-poes.

Mõned habemikud võivad ekslikult arvata, et neil pole vaja kasutada ühtegi habemetoodet. Habeme kasvatamise edulugu võib sel viisil kahjuks kiiresti lõppeda, sest habeme all olev kuiv nahk võib muutuda habemikule tõeliseks nuhtluseks.

Kuiv nahk habeme all võib põhjustada habeme sügelemist ning nahaärritust. Kuiva ning sügeleva naha tekkeks pole palju vaja. „Tavaliste šampoonide“ kasutamine ning keskküttest tingitud kuiv õhk võivad olla üheks naha kuivamise põhjustest – siinkohal on abiks „habemeõli“.

Habemeõli aitab ka neid mehi, kes on just alustanud habeme kasvatamist. Habeme kasvatamise alguses võib tekkida ebamugav habeme sügelemise ning ärrituse faas, mida on võimalik leevendada habemeõlidega.

Habeme pehmendamiseks, niisutamiseks ja kuju andmiseks võib kasutada habemepalsameid. Habemepalsam annab habemele ka suurepärase lõhna. Muuda oma habe isikupäraseks.

 

 

www.kuninghabe.ee