Kuidas habe on muutnud minu elu? Ilusa habeme eest mitmeid auhindu saanud Margus Pent räägib oma loo.

 

Meeste roll ühiskonnas on väga tähtis ning kahtlemata vajab maailm mehi. Mehelikkuse üheks sümboliks on alati olnud näokarvad. Habemete populaarsus on aja jooksul näinud nii tõuse kui mõõnasid, kuid Kuninghabe hinnangul löövad nüüdisajal paljudes tänapäeva meestes välja ürgsed instinktid ning habemete ilmumine on jällegi päevakorras.


Näokarvade kasvatamine võib olla üheks viisiks eristuda ning mehelikkust teistele näidata. Margus Pent, kes võib olla laiale massile veel tundmatu, on töötanud mehelikkuse ja imago kujundamisega mitu aastat. Margusel on olnud võimalus üles astuda meile rohketes tuttavates reklaamides just oma eristuva habeme pärast. Tema habe on silma jäänud paljudele reklaamagentuuridele võib-olla just sellepärast, et mehe väljanägemine kehastab mehelikkust ning enesekindlust. Kuninghabe on samuti hoidnud oma pikaaegse kliendi Marguse tegemistel pilku peal ning uurisime, kuidas näokarvade kasvatamine on tema elu muutnud.

 

Millal sa alustasid habeme kasvatamist?

Habeme kasvatamist alustasin 2014. aastal. Praeguseks on mul habe olnud juba kuus aastat. Pole kahtluski, et see jääb nii veel pikaks ajaks.

Miks sa otsustasid üldse habeme kasvatada?

Kindlasti oli üheks põhjuseks minu tundlik näonahk. Raseerijaga habemeajamine on minu jaoks olnud alati paras piin. Pidin leidma mingi teise lahenduse. Netis surfates sattusin lehele Beards & Tattoos. See, mida ma seal nägin, oli võimas. Millised mehed, millised habemed! Ei uskunud varem, et habemed võiksid nii head välja näha – see oli nagu teine maailm. Sel hetkel olin täiesti kindel: ma tahan endale habet!

 

Miks peaks ühel mehel olema habe?

Sellele on lihtne vastus. Habe teeb mehe mehelikumaks. Habe on mehe uhkus ja kroon! Kui mehele on loodud habe kasvama, siis võib anda sellele võimaluse.


Millised raskused sul tekkisid habeme kasvatamisel?

Kõige raskem oli leida stiil, mis minu välimusega sobiks. Järgmiseks oli probleem, kuidas habet pehme ja värskena hoida. Hakkasin otsima, kust üldse leiaks habemehooldustooteid ning sattusin Kuninghabe kodulehele. Mul oli hea meel, et oli olemas keegi, kes antud valdkonnas tegutses. Kuninghabe veebipoest tellisin endale esimese Golden Beards habemepalsami. See oli nii hea, pehme ja hästi lõhnav! Edasi proovisin kõiki erinevaid tooteid: õlisid, palsameid ja vuntsivahasid. Kõik nad olid omamoodi head. Kuninghabe pakub head kraami. Nüüd, pärast kuut aastat, olen leidnud endale lemmiktooted, mida kasutan regulaarselt. Alles jäi veel ainult üks mure, et kes hakkab minu habet piirama ja kujundama? Väga pikalt enam ei mõelnud. Läksin Tradehouse-i ja ostsin endale habemekäärid. Nüüd olen ma iseenda barber.

 

Kuidas on habe sinu elu muutnud või mida on see sulle juurde andnud?

Kui ma olin juba pool aastat habet kasvatanud, leidis mind fotograaf Keit Kangro, kes tegi pakkumise hakata hõbeehete modelliks. WildWoman-il oli tulemas uus kollektsioon meestele. Nii sain ma tänu habemele oma esimese töö modellina. 2015. aastal otsis Movember Foundation Estonia Eesti kõige vingemat vuntsi. Rõõm oli suur, kui mind valiti parimaks! Lisaks tuli auhindu ka teistelt väiksematelt konkurssidelt. Kõik need võidud andsid enesekindlust habeme kasvatamisel juurde. Edasi tehti juba pakkumisi reklaamidesse: A.Le.Coq 1807, Opel, Tööriistamarket, Maxima, Lõunakeskus ja mõned imepisikesed osad filmides. Tahaks loota, et see nimekiri tulevikus jätkuks.

 

Kuidas on olnud naiste suhtumine habemesse?

Naiste suhtumine habemesse on olnud hea. Kõik on üllatunud, kui pehme ja hästi lõhnav üks habe võib olla. Julgemad hõikavad tänaval: „Nii äge habe!“. Ka mehed tulevad küsima, mida peaks tegema, et sellist habet saada. Kindlasti on neid naisi, kellele habe ei meeldi – ei peagi. Sellele ei tasu reageerida, inimesed ongi lihtsalt erinevad.


Kuidas sa hooldad oma habet? Millised vahendid peaks olema ühe habet kasvatava mehe vannitoas?

Iga hommikut alustan ma sooja dušiga. Habeme pesemiseks kasutan spetsiaalset õllelõhnalist šampooni. Pärast kerget kuivatamist kammin puidust habemekammiga korralikult läbi. Endalegi üllatuseks ei kaku puidust habemekamm habemekarvu välja ning libiseb sujuvalt läbi habeme. Seejärel kannan niiskesse habemesse Ricky Halli habemepalsamit, mis aitab mul habet õiges kujus hoida. Järgmisena võtan ette vuntsid. Selleks kasutan ma samuti Captain Fawcetti vuntsivaha, mis aitab vuntsidele anda sellist kuju nagu ma ise tahan. See lõhn, mis on sellel hetkel vannitoas, on mehelik, seksikas, seiklustele kutsuv. Juba nende lõhnade pärast tasub habet kasvatada!

Milline on sinu soovitus meestele, kes kaaluvad habeme kasvatamist?

Mehed olge julgemad ja enesekindlamad, kui tahate habet kasvatada. Ärge kartke proovida! See on suur töö. Tagasilööke võib tulla, aga lõpuks on asi seda väärt, et pingutada! Grow it! Minu ellu on habe andnud palju põnevust ja seiklusi. Olen lõpuks leidnud oma imago ning usun, et maailmal on mulle veel palju pakkuda.

Suur aitäh Kuninghabele! Ilma teieta seda habet mul tõenäoliselt poleks!

 

www.kuninghabe.ee