Kuidas leevendada raseerimisel tekkivaid sisselõikeid? 

Habeajamisest ei saa mehed üle ega ümber. Kui mees tahab välja näha siledalõunaline, siis peab ta selleks sageli habet ajama. Nii väga kui ka ei püüaks, on väga raske vältida raseerimisel tekkivaid sisselõikeid. Kuidas neid aga leevendada?

Kõige tõenäolisemalt kipuvad sisselõiked tekkima just siis, kui on tulemas mõni oluline sündmus. Viimane asi, mida sellises olukorras soovida, on veritsev kael või nägu. Sisselõiked võivad olla üsna tüütud, kuna neid on raske varjata ja veritsus ei taha kiirelt peatuda. Oluline on teada, et sisselõikeid saab edukalt vähendada ning veritsust on võimalik kiirelt peatada.

Kuidas ennetada sisselõikeid?

Kõige lihtsam on sisselõikeid vältida! On arusaadav, et sisselõiked võivad sellegipoolest tekkida, kuid neid on võimalik edukalt vähendada. Kõige olulisem on raseerijat hooldada ning vahetada terasid õigeaegselt. Kui kasutuses on sahtli põhjast leitud vana, nüri ja kulunud raseerija, siis tuleks sellest koheselt loobuda.

Sisselõiked, sissekasvanud karvad, nahaärritus ning nahapunetus on tagajärjed, mis takistavad sujuvat raseerimist. Enamasti on eelmainitud sümptomid seotud raseerimisvahenditega. Seetõttu on väga oluline muretseda endale korralik raseerimisarsenal Kuninghabe internetipoest.

Meestele, kes ei tihka raseerija terasid õigeaegselt vahetada, on soovitatav kasutusele võtta klassikaline raseerija, mille terad on tunduvalt odavamad. Nüri teraga raseerides on sisselõiked kergemini tulema, sest raseerijale rakendatakse suuremat jõudu.

Kuidas peatada sisselõigetest tekkivat veritsust?

Veritsuse peatamiseks on mitmeid võimalusi ning igaühel võivad olla väljakujunenud omad meetodid selle takistamiseks. Kõige traditsioonilisem meetod on “tualettpaberi meetod”. Sellegipoolest ei aita tualettpaberi tükikeste asetamine sisselõigetele veritsust kiiresti peatada. Pärast paberi eemaldamist, võib sisselõige uuesti veritsema hakata. Õnneks on võimalik verejookse kiiresti peatada ning Kuninghabe soovitab selleks alum kivi!

Alum kivi

Alum kivi on üks esimesi raseerimisjärgseid vahendeid, mis oli antiikajal olemas iga habemeajaja varustuses. Egiptuses on kasutatud alum kivi üle 4000 aasta. Alum kivi on looduslik kristall, millel on antiseptiline toime ning sulgeb pärast raseerimist nahapoorid jättes naha pehmeks ja siledaks. Alum kivi kokkutõmbav omadus peatab koheselt verejooksud, mis raseerimisel võivad tekkida. Lisaks ennetab alum kivi efektiivselt ärritunud naha ja vistrike tekkimist. Tänu antiseptilisele ja kokkutõmbavale omadusele on mõned sõjaväed kasutanud alum kivi ka väiksemate veritsuste peatamiseks.

Kuidas kasutada alum kivi?

Pärast raseerimist ja enne alum kivi kasutamist tuleb nii näonahk kui ka kivi niisutada sooja veega. Niiskust saades muutub kivi libedaks. Seejärel tuleb kiviga näonahka 10-15 sekundit õrnalt masseerida ning katta tuleks kogu raseeritud piirkond. Kivil võiks lasta näonahal toimida umbes 15-30 sekundit. Pärast kasutamist tuleb alum kivi koheselt kuivatada ning asetada kuiva kohta, kuna kivi lahustub vees kergesti. Näonahka võib pärast alum kivi kasutamist loputada puhta jaheda veega, kuid see ei ole kohustuslik. Kuivema nahatüübi korral on loputamine soovitatav.

Veritsuste peatamiseks on Kuninghabe internetipoest võimalik leida mitmeid tooteid. Ühekordne investeering korralikesse raseerimistarvikutesse tagab raseerimiskvaliteedi tõusu paljudeks aastateks.

 

www.kuninghabe.ee