Tootegrupid

Uudised

Kuidas raseerida?

10.05.2015

Kuidas raseerida?

I Etapp - Ettevalmistus

Kui soovite saavutada parimat raseerimistulemust, tuleks esmalt mõelda ettevalmistusele. Enne raseerimist soovitatakse habemekarvu leotada kuumas vees umbes 2 minutit, sest kuum vesi suurendab habemekarvade läbimõõtu kuni 34%. Karvad muutuvad pehmemaks ja neid on lihtsam lõigata. Kõige parem aeg raseerimiseks oleks vahetult pärast duši all käimist. Eelnev näonaha pesemine aitab eemaldada surnud nahaosakesed, mis hiljem võivad ummistada raseerija terasid.

II Etapp – Raseerimisseebi, -vahu, -kreemi või -geeli kasutamine

Väga oluline on enne raseerimist kanda nahale raseerimisseepi, -vahtu, -kreemi või –geeli.

Kõige parema tulemuse nahale kandmisel annab kindlasti vahupintsel, sest kogu naha pind saab vahuga kaetud ning pintslikarvad tõstavad habemekarvad püsti, tehes lõiketera töö lihtsamaks.

 

III Etapp - Raseerimine

Esmalt tuleks valida endale sobiv raseerija. Põhiline põhjus, miks raseerimisel tekib nahaärritus või miks karvad sisse kasvavad, on nüridad lõiketerad. Enne raseerimist tuleks kontrollida raseerija seisukorda ning vajadusel tuleb tera vahetada. Nahaärritus ja karvade sissekasvamine võib tekkida ka liiga tugeva jõu kasutamise tagajärjel.

Raseerimisel tuleks puhastada reseerijat pidevalt jooksva kuuma vee all, et eemaldada karvad terade vahelt. 30 kraadise nurga all olev klassikaline raseerija teeb oma tööd kõige paremini. Tuleks jälgida ka raseerimise suunda. Soovitatav on raseerida karva kasvamise suunas (mitte vastukarva).

Alloleval pildil on toodud karvade kõige tüüpilisemad kasvamise suunad:

Raseerimise lõpus tuleks nägu loputada külma veega, sest see rahustab nahka ja sulgeb nahapoorid. Lisaks võib kasutada Alum kivi, et peatada verejooksud ning sulgeda nahapoorid. Pärast raseerimist tuleks raseerija puhastada ja kuivatada.

IV Etapp – Aftershave kreemide, palsamite, ihupiimade kasutamine

Kindlasti ei tohiks unustada aftershave kreemide, palsamite või ihupiimade kasutamist. Kvaliteetsed aftershave tooted sisaldavad reeglina antiseptilisi toimeaineid, mis takistavad infektsioonide tekkimist. Kvaliteetsed aftershave tooted sisaldavad tavaliselt ka astringente, mis vähendavad naha ärritust, kuna nad omavad nii antibakteriaalset kui ka põletikuvastast toimet. Aftershave kreemid ahendavad ka poore, kaitsevad nahka, tagavad naha kiirema paranemise ning aitavad nahas hoida õiget niiskustaset.